UMOWA DEWELOPERSKA

Wyodrębniłem umowę deweloperską z ogólnej kategorii nieruchomości z uwagi na jej specyficzne znaczenie w obecnym obrocie nieruchomościami, a także obszerności tego zagadnienia. Umowa deweloperska jest to umowa uregulowana w odrębnej ustawie. Natomiast podpisanie umowy deweloperskiej jest nie rzadko pierwszą poważną transakcją w życiu wielu osób i często wiąże się z kolejnym zobowiązaniem jakim jest kredyt hipoteczny.

Analiza umowy deweloperskiej

Od wielu lat zajmuję się analizą umów deweloperskich. Dlatego rozumiem z jakimi wątpliwościami spotykają się potencjalni nabywcy. Podają pytania: Czy umowa deweloperska jest bezpieczna? Jak sprawdzić dewelopera i czy jest on wiarygodny? Czy wszystko jest w porządku z nieruchomością? Co mi grozi w razie problemów? Czy są jakieś kary umowne? Co to jest rachunek powierniczy i czy jest on bezpieczny? Czy zapisy są dla mnie korzystne? Kiedy mogę odstąpić od tej umowy? Co się stanie jeżeli nie dostanę kredytu? Z czym się muszę zapoznać podpisując umowę? Czy umowa rezerwacyjna jest w porządku? Są to jedne z najczęstszych pytań. Czy ty również należysz do grona osób nabywców? Z mojej praktyki wyniki, iż potencjalni nabywcy nie są świadomi wszystkich zagrożeń związanych z tego typu umową oraz nie do końca rozumieją jej zapisów. Stąd tak istotne jest przedstawienie Ci odpowiednich informacji w tym zakresie – w moim przekonaniu niezbędnych do prawidłowej analizy umowy deweloperskiej

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

upadłość dewelopera

Upadłość dewelopera

Upadłość dewelopera? Co to dla mnie może oznaczać?

analiza umowy deweloperskiej zmiana stawki podatku vat

ANALIZA UMOWY DEWELOPERSKIEJ – ZMIANA STAWKI PODATKU VAT

A co gdy zmieni się stawka VAT np. z 8% na 23%? Przeczytaj jak to powinno być uregulowane w umowie deweloperskiej. Czy możesz od niej w takim przypadku odstąpić?