UMOWA DEWELOPERSKA

Wyodrębniłem umowę deweloperską z ogólnej kategorii nieruchomości z uwagi na jej specyficzne znaczenie w obecnym obrocie nieruchomościami, a także obszerności tego zagadnienia. Umowa deweloperska jest to umowa uregulowana w odrębnej ustawie. Natomiast podpisanie umowy deweloperskiej jest nie rzadko pierwszą poważną transakcją w życiu wielu osób i często wiąże się z kolejnym zobowiązaniem jakim jest kredyt hipoteczny.

Analiza umowy deweloperskiej

Od wielu lat zajmuję się analizą umów deweloperskich. Dlatego rozumiem z jakimi wątpliwościami spotykają się potencjalni nabywcy. Podają pytania: Czy umowa deweloperska jest bezpieczna? Jak sprawdzić dewelopera i czy jest on wiarygodny? Czy wszystko jest w porządku z nieruchomością? Co mi grozi w razie problemów? Czy są jakieś kary umowne? Co to jest rachunek powierniczy i czy jest on bezpieczny? Czy zapisy są dla mnie korzystne? Kiedy mogę odstąpić od tej umowy? Co się stanie jeżeli nie dostanę kredytu? Z czym się muszę zapoznać podpisując umowę? Czy umowa rezerwacyjna jest w porządku? Są to jedne z najczęstszych pytań. Czy ty również należysz do grona osób nabywców? Z mojej praktyki wyniki, iż potencjalni nabywcy nie są świadomi wszystkich zagrożeń związanych z tego typu umową oraz nie do końca rozumieją jej zapisów. Stąd tak istotne jest przedstawienie Ci odpowiednich informacji w tym zakresie – w moim przekonaniu niezbędnych do prawidłowej analizy umowy deweloperskiej

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

Nowa zmiany w o ustawie o ochronie praw nabywcy lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego(tzw.ustawa deweloperska)

Kupujesz mieszkanie od dewelopera? Koniecznie sprawdź poniższy artykuł! Z dniem 1 lipca weszła w życie ustawa o ochronie praw nabywcy lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego oraz Deweloperskim Funduszu Gwarancyjnym. Czego, jako nabywca, możesz się spodziewać po wprowadzonych zmianach i czy  deweloper ma się czego obawiać? Ustawodawca zdecydował się na wprowadzenie odpowiednich regulacji, tak, aby zarówno …

Nowa zmiany w o ustawie o ochronie praw nabywcy lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego(tzw.ustawa deweloperska) Read More »

upadłość dewelopera

Upadłość dewelopera

Upadłość dewelopera? Co to dla mnie może oznaczać?

analiza umowy deweloperskiej zmiana stawki podatku vat

ANALIZA UMOWY DEWELOPERSKIEJ – ZMIANA STAWKI PODATKU VAT

A co gdy zmieni się stawka VAT np. z 8% na 23%? Przeczytaj jak to powinno być uregulowane w umowie deweloperskiej. Czy możesz od niej w takim przypadku odstąpić?